Diş Çıkarma Kolyesi

Diş Çıkarma Kolyesi

Diş Çıkarma Kolyesi

Birçok kişi tarafından bebeklerin diş çıkarma döneminde kullanılması sebebi ile diş çıkarma kolyesi olarak bilinen kehribar kolyeler bebeklerin bu dönemde rahatlamasını sağlamaktadır. Kehribar çam ağacının reçinesinin yıllar içerisinde fosilleşmesinden meydana gelen değerli bir taştır. Genellikle sarı ve kahve tonları arasında değişen renkleri bulunmaktadır. Genellikle de yarı saydam halde bulunan bu taşlar uzun yıllar fosilleşmesi sebebi ile kıymetli taşlardır.

Fosilleşerek meydana gelen kehribarların insan sağlığı üzerinde de bazı etkileri olduğu bilinmektedir. Özellikle bebekler için son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Diş çıkarma döneminde bebeklerde oluşan rahatsızlıkların birçoğunda kısmı toparlama meydana getirdiği gözlemlenmektedir. En çok konuşulan özelliği ise bebeklerde diş çıkarırken oluşan ağrıların hafiflemesine etki etmesidir.

Kehribarın Diş Çıkarmaya Faydaları

Kehribar taşından yapılan diş çıkarma kolyeleri bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde kullanılmalıdır. Diş çıkarma döneminde ağrıları hafifletmesi ile bilinen bu kolyelerin aynı zamanda başka birçok daha etkisi bulunmaktadır. Mide, kulak ve boğaz yanmalarını rahatlattığı bilinen diğer özelliklerinden biridir. Bir diğer özelliği ise sakinleştirme etkisidir. Bebeklerin diş çıkarırken yaşadıkları huzursuzlukları için bebeklere sakinlik vermektedir.

Bebeklerde yine diş çıkarma döneminde oluşabilecek enfeksiyonları da engelleme özelliğine sahip olan diş çıkarma kolyesi aynı zamanda diş çıkarmaya bağlı olarak gelişen salya akıntılarını da yok denecek kadar azaltmaktadır. Bebeklerde yaşanan en büyük problemlerden biri de gaz problemidir. Kolik olarak doğan bebeklerde gazdan dolayı meydana gelen rahatsızlıkları azalttığı da düşünülmektedir.

Diş Çıkarma Kolyesi Kullanımı

Tamamen doğal bir taş olan kehribarın bebeklerin cildine hiçbir zararı olmadığı için bebeklerin cildine temas etmesinde hiçbir sakınca yoktur. Kehribarlar bebeklerde genellikle kolye formunda kullanılsa da bileklik ve halhal olarak da kullanımı bulunmaktadır. Kehribar kolyelerin 4 aydan küçük bebeklerde kullanılması önerilmezken daha ilerleyen aylarda özellikle diş çıkarma döneminde kullanılması önerilmektedir.

Diş çıkarma kolyesi olarak bilinen kehribar kolyeler bebeklerinizin diş çıkarma döneminde sürekli üzerinde bulunmasında fayda olduğu bilinmektedir. Bu dönemde aniden oluşabilecek ağrılar ve huzursuzluklar için sürekli etki oluşturmasında fayda vardır. Aynı zamanda bağışıklık sistemi desteği için de bebeğinizin bu dönemi geçene kadar sürekli üzerinde kalması önerilmektedir.

I LOVE GOOGLE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir